Корупція на кордоні, як посадовець допомагав незаконно виїжджати за кордон

1 min read

Корупція на кордоні, як посадовець допомагав незаконно виїжджати за кордон


Тези статті
Працівники ДБР завершили розслідування щодо двох посадовців, причетних до організації незаконного перетину кордону.
Заступник начальника одного з відділень пункту пропуску «Краківець» допомагав чоловікам з фальшивими посвідченнями про інвалідність виїжджати до Польщі.
Посадовець діяв у змові з інспектором, який не перевіряв документи та сприяв внесенню неправдивих даних до бази осіб, що мають право на перетин кордону.
Впродовж двох місяців, за цією схемою, кордон незаконно перетнули 27 громадян.
Матеріали розслідування передані до суду для подальшого розгляду справи.

1. Виявлення злочину
Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) викрили злочинну схему, організовану заступником начальника відділення пункту пропуску «Краківець» разом з інспектором Держприкордонслужби. Зловмисники забезпечували перетин кордону для громадян, які використовували підроблені документи, що підтверджували ІІІ групу інвалідності.

2. Механізм злочинної схеми
Посадовець особисто зустрічав транспортні засоби з так званими «клієнтами» і направляв їх поза чергою до вільних смуг руху. Він забирав документи у громадян і передавав їх інспектору, який вносив дані до системи без перевірки. Це дозволяло чоловікам, що використовували фальшиві посвідчення, виїжджати за кордон без перешкод.
3. Результати розслідування
Протягом травня-червня 2024 року за цією схемою кордон незаконно перетнули 27 осіб. Посадовець стверджував, що діяв за вказівкою «вищого керівництва», тим самим вводячи інспектора в оману. Наразі всі матеріали справи передано до суду, який вирішить подальшу долю підозрюваних.

Цитати з тексту
«Посадовець запевняв, що ці особи перебувають “на контролі” у вищого керівництва».
«За його вказівкою інспектор не проводив належної перевірки документів».
«Впродовж травня-червня 2024 року за такою схемою виїхали 27 громадян».

Висновок
Розслідування ДБР показало, що недобросовісні дії окремих посадовців можуть призводити до серйозних порушень у роботі державних органів. Ця справа підкреслює важливість суворого контролю та перевірок при перетині кордону, а також відповідальності кожного працівника за виконання своїх обов’язків. Судове рішення у цій справі має стати попередженням для інших посадовців, які можуть зловживати своїм становищем.

You May Also Like

More From Author