“Адвоката з Києва звинувачують у шахрайському заволодінні відумерлою спадщиною: нові деталі справи”
Передісторія справи
За повідомленням Київської міської прокуратури, до суду скеровано обвинувальний акт щодо 48-річного адвоката з Києва, якого підозрюють у незаконному заволодінні квартирою у Солом’янському районі столиці. Об’єктом злочину стала квартира, що належала матері й сину, які не мали спадкоємців. Після смерті власників у 2016 та 2017 роках, квартира мала перейти до комунальної власності як відумерла спадщина.
Схема заволодіння майном
Слідство встановило, що у 2020 році підозрюваний адвокат разом зі спільником звернувся до нотаріуса, використовуючи підроблений паспорт на ім’я іншої особи. За цією схемою, він уклав угоду з нібито власниками квартири на позику 828 тисяч гривень (приблизно 30 тисяч доларів США). Після того як “позичальники” не змогли повернути борг, квартира перейшла у власність підозрюваного.
Рішення суду та подальші звинувачення
Прокуратура домоглася рішення суду, згідно з яким квартиру визнали відумерлою спадщиною і повернули до комунальної власності. На адвоката накладено запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 302 880 гривень. У разі доведення його вини за ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 27 та ч. 3, 4 ст. 358 Кримінального кодексу України, підозрюваному загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Інші кримінальні провадження проти підозрюваного
У прокуратурі також повідомили, що цей адвокат є фігурантом інших кримінальних проваджень. Його звинувачують у шахрайському заволодінні квартирою на вул. Банковій. Окрім цього, його судять за обвинуваченням у нарузі над тілом померлого власника квартири на вул. Олени Теліги, яку намагалися привласнити шляхом підробки документів для кремації тіла.

Висновок
Ця справа вкотре вказує на проблему шахрайства з нерухомістю у великих містах України, де адвокати та інші фахівці, користуючись юридичною обізнаністю, намагаються обходити закон. Участь прокуратури у поверненні квартири до комунальної власності демонструє рішучість у протидії таким злочинам, проте відсутність суворого контролю за процесами спадкування все ще залишається серйозною проблемою.