СБУ та Нацполіція ліквідували схеми ухилення від мобілізації

1 min read

“СБУ та Нацполіція ліквідували схеми ухилення від мобілізації: посадовці МСЕК та лікарі серед затриманих”


Тези:

– Служба безпеки України (СБУ) та Національна поліція викрили мережу нових схем ухилення від мобілізації.
– В операціях були затримані посадовці медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) та лікарі військово-лікарських комісій (ВЛК).
– Встановлено, що за хабарі (від 2 до 10 тисяч доларів) вони оформляли фіктивні медичні висновки, допомагаючи ухилянтам уникнути призову.
– Операції проведені в різних регіонах України, зокрема, у Кропивницькому, на Дніпропетровщині та Харківщині.
– Затриманим повідомлено про підозру за різними статтями Кримінального кодексу України, а у разі доведення вини їм загрожує до 10 років позбавлення волі.


Викриття схем ухилення від мобілізації

СБУ спільно з Нацполіцією розкрили низку схем, які діяли в Україні для ухилення від мобілізації. Зокрема, посадовці МСЕК та ВЛК підозрюються у видачі фіктивних медичних довідок, які дозволяли військовозобов’язаним уникнути призову. За таку “послугу” зловмисники брали хабарі, що коливалися від 2 до 10 тисяч доларів США.

“Служба безпеки виявила схеми ухилення від мобілізації, до яких були залучені лікарі та посадовці, які за хабарі допомагали призовникам уникнути призову.”

Затримання у Кропивницькому

Одним із випадків було затримання у Кропивницькому хірурга, який за гроші визнавав військовозобов’язаних непридатними до служби. Його затримали безпосередньо під час отримання хабара, що свідчить про чітке документування злочинних дій з боку правоохоронців.

“Лікаря-хірурга було затримано на гарячому під час отримання хабара, коли він визнавав військовозобов’язаного непридатним до служби.”

Схема на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині виявлено ще одну схему ухилення від мобілізації, де місцева посадовиця лікарні за хабарі фальсифікувала діагнози, створюючи фіктивні важкі захворювання у родичів військовозобов’язаних. Це дозволяло ухилянтам виїжджати за кордон без ризику мобілізації.

“Посадовиця лікарні за хабарі оформляла фіктивні діагнози важких захворювань, що дозволяло ухилянтам виїхати за кордон.”

Виявлення схеми на Харківщині

На Харківщині підозра була висунута ще одній посадовиці МСЕК, яка брала участь у схемі ухилення від мобілізації. Лікар-реабілітолог фальсифікувала історії хвороб своїх клієнтів для присвоєння інвалідності, що звільняло їх від служби.

“Лікар-реабілітолог надавала інвалідність на підставі фальсифікованих документів, що дозволяло уникнути мобілізації.”

Кримінальна відповідальність затриманих

Зловмисників підозрюють у низці кримінальних злочинів, зокрема, в перешкоджанні діяльності ЗСУ та отриманні неправомірної вигоди. Затриманим інкримінують статті Кримінального кодексу, серед яких: ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1, ч. 3 ст. 368, чч. 3, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 369-2. Максимальне покарання за ці злочини передбачає до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

“Порушники нестимуть відповідальність за фіктивні документи та корупційні дії відповідно до статей Кримінального кодексу.”


Висновок

Викриття схем ухилення від мобілізації в Україні свідчить про масштабні зловживання, які підтримували незаконні дії громадян, що намагалися уникнути служби. Спільна операція СБУ та Нацполіції підтверджує рішучість держави в боротьбі з корупцією в медичних установах та в системі мобілізації. Правопорушників очікують серйозні юридичні наслідки, що має стати попередженням для всіх, хто намагається підкупити посадовців задля уникнення законної служби.

You May Also Like

More From Author